Také máte hluboko do kapsy?

Manželka v rozvodovém řízení

Zpět do poradny

Otázka Manželka v rozvodovém řízení
Jsem v situaci, kdy musím na sebe podat osobní bankrot. Již rok jsem v rozvodovém řízení a s manželkou žijeme odděleně. Zajímá mě, zda mohu podat os. bankrot jen za sebe nebo se bude zohledňovat i žena, s kterou již ovšem rok nežiji. Ještě bych se rád zeptal, zda mi bude zabaven PC, který je nedoplacen a pochází z úvěru, který zahrnu do mého bankrotu. Děkuji.
Odpověď Dobrý den, děkujeme za Váš dotaz. K dotazu ohledně Vaší manželky je rozhodující, zda společné jmění manželů již bylo vypořádáno či nikoliv. Pokud ano, lze řešit oddlužení samostatně, pokud nikoliv musí vykonat součinnost i Vaše žena, byť jste v rozvodovém řízení. U dotazu k PC je zásadní otázkou, jak je postavena předmětná úvěrová smlouva a také jak se případně k dané věci postaví soud (s ohledem na Váš další majetek) - obecně dopředu nelze říci jasnou odpověď, protože záleží na konkrétní situaci, kterou bohužel neznáme. Pokud budete mít zájem, je možné napsat e-mail na některou z uvedených adres nebo si zažádat o zavolání a následně se Vám jeden z našich odborníků bude věnovat.
Odpověď jsem v rozvodovem řízeni o chci na sebe podat osobní bankrot jak to mam udelat
Odpověď Dobrý den, jak jsem napsal již výše - je nutné vědět, zda již došlo k vypořádání společného jmění manželů či nikoliv. Zkuste mi prosím napsat více informací na e-mail poradna@bankrotosobni.com a zkusíme najít pro Vás co nejpřijatelnější řešení.

Názory oddlužených

Úspěšně jsme oddlužili již 92 lidí, kterým přerůstaly jejich dluhy přes hlavu.

Přečtěte si jejich názor na naši pomoc...

Děkuji vám za rychlé oddlužení naší rodiny, zachránili jste nás před exekucí. Nevím co bych si bez vás počala.

Alena M., Ostrava

Oddlužit jsem se snažila už s jinou společností, ale protože všechny dokumenty nebyli v pořádku, soud to zamítl. Nad druhým pokusem jsem váhala a nakonec jsem ráda že jsem do toho šla. Tentokrát už to soud schválil bez problémů.

Anna P., Slavkov u Brna

Byla jsem husa. Napůjčovala jsem si a poté to nemohla splatit. To už nikdy neudělám. Jsem ráda, že naši nemuseli prodat dům. Díky.

Dagmar Ch., Liberec

Když mě zaměstnavatel vyhodil ze zaměstnání, bylo pro mě v mém vyšším věku složité najít další. Dostal jsem se pak do nekonečné spirály dluhů a nevěděl, jak z ní ven. Díky za pomoc.

David L., Břeclav