Také máte hluboko do kapsy?

Dědictví

Zpět do poradny

Otázka Dědictví
Dobrý den. Ráda bych věděla, co se stane například s takovým dědictvím? Když člověk splácí dluh a podědí např. nemovitost, musí ji prodat a peníze použít na dluh? Musí takovou skutečnost nahlásit insolvenčnímu správci? A jestli ano, dokdy? Děkuji za odpověď.
Odpověď Dobrý den, dle insolvenčního zákona jste povinna takové dědictví zpeněžit a použít k mimořádným splátkám nad rámec splátkového kalendáře. Tuto povinnost máte učinit bez zbytečného odkladu.
Odpověď co když jsem dědil 1/4 půlky baráku na kterém je zástavní právo..? je to pak neprodejné a zbytek dědiců nemá peníze na to aby můj podíl vyplatili... co pak s tím..?

Názory oddlužených

Úspěšně jsme oddlužili již 92 lidí, kterým přerůstaly jejich dluhy přes hlavu.

Přečtěte si jejich názor na naši pomoc...

Děkuji vám za rychlé oddlužení naší rodiny, zachránili jste nás před exekucí. Nevím co bych si bez vás počala.

Alena M., Ostrava

Oddlužit jsem se snažila už s jinou společností, ale protože všechny dokumenty nebyli v pořádku, soud to zamítl. Nad druhým pokusem jsem váhala a nakonec jsem ráda že jsem do toho šla. Tentokrát už to soud schválil bez problémů.

Anna P., Slavkov u Brna

Byla jsem husa. Napůjčovala jsem si a poté to nemohla splatit. To už nikdy neudělám. Jsem ráda, že naši nemuseli prodat dům. Díky.

Dagmar Ch., Liberec

Když mě zaměstnavatel vyhodil ze zaměstnání, bylo pro mě v mém vyšším věku složité najít další. Dostal jsem se pak do nekonečné spirály dluhů a nevěděl, jak z ní ven. Díky za pomoc.

David L., Břeclav